Sukces drużyny ratowników z X LO

W dniach 21-22 maja 2017r. drużyna ratownicza X LO, w składzie:

o  Maja Trawińska,

o  Natalia Chrzanowska,

o  Tamara Zbiegień,

o  Bartek Dzidziszewski

wzięła udział w XV Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc w Nowej Rudzie.

Głównym tematem zawodów była pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie zajmując 8 miejsce spośród drużyn z całej Polski. 

Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej nasza drużyna musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, ale także kwalifikowanej pierwszej pomocy, w której skład wchodzą m.in. taktyka działań ratowniczych, zdarzenia masowe, segregacja wstępna oraz wiele innych. W konkurencjach praktycznych pod okiem personelu medycznego młodzi ratownicy przeprowadzali symulowane akcje ratownicze np.: upadek z wysokości albo resuscytacja dziecka.

Oprócz sukcesu drużynowego, Maja Trawińska została wybrana najlepszą ratowniczką turnieju.

W ramach wygranej otrzymała 4 wyjazdy, między innymi na kongres ratowników medycznych.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.