Pożegnanie tegorocznych absolwentów

27 kwietnia br. uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów X LO, którzy właśnie kończą swoje starcie z arkuszami maturalnymi. Być może dla wielu zaproszonych do auli szkolnej gości było to jedno z wielu zakończeń i pożegnań z maturzystami – dla trzecioklasistów jednak pierwsze i dlatego wyjątkowe. Całość odbyła się w wyjątkowej atmosferze uświetnionej popisami wokalno – instrumentalnymi Kamili Kaliskiej,  Julii Karolak i Huberta Kiszki. 969 dni od momentu, w którym młodzież rozpoczęła naukę w X LO, przyszedł czas na refleksje, wspomnienia i wyróżnienia, a tych było naprawdę niemało.

Wśród Honorowych Absolwentów X LO znaleźli się:

Bartłomiej Dzidziszewski

Zuzanna Bernas

Łukasz Zatoński

 Tytuł Osobowości X LO uzyskali:

Agata Jaz

Dawid Walak

Filip Włodarczyk

Małgorzata Inglot

Mikołaj Nosal

Maria Lubańska

Aleksandra Barańska

Wyróżnieni zostali również sportowcy, Samorząd Uczniowski, Grupa Multimedialna i administratorki strony szkoły. Docenieni zostali również artyści i naukowcy oraz Szkolna Drużyna Ratownicza. 

Po części oficjalnej trzecioklasiści udali się do sal, by tam – z rodzicami i wychowawcami – spędzić czas na wspomnieniach i ostatnich refleksjach. Podziękowania, chwile wzruszeń i słowa wzajemnego uznania – zarówno ze strony młodzieży jak i nauczycieli – na długo zostaną w pamięci wszystkich obecnych.