Święto liczby PI

W dniu 14 marca 2018r. w naszej szkole będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Liczby π. Z tej okazji nauczyciele matematyki organizują liczne konkursy i wydarzenia. Poniżej przesyłamy informację na temat planowanych działań, jednocześnie zachęcając wszystkich uczniów klas 4-7 do zaangażowania się w obchody Święta liczby Pi, a tym samym do brania aktywnego udziału w następujących konkursach:

1. Konkurs na „Najciekawszą rzeźbę liczby π(Pi)”. Wykonanie - technika dowolna rzeźby przedstawiającej liczbę π (można użyć słomek, zapałek, plasteliny modeliny, styropianu, kartonów itp.). Prace należy składać do 5 marca 2018r. do nauczycieli matematyki.

2. Konkurs fotograficzny „Liczba Pi w obiektywie”. Należy wykonać zdjęcie przedstawiające liczbę Pi lub kojarzące się z nią. Wydrukowane zdjęcia w formacie minimum A4 należy składać do 5 marca 2018r. do nauczycieli matematyki.

3. Wystawa prac plastycznych „Zaczarowany świat okręgu”. Należy wykonać pracę plastyczną, dowolną techniką, w formacie co najmniej A3. Praca ma zawierać elementy okręgu/koła, które zostaną wykonane przy pomocy cyrkla.  Prace należy składać do 5 marca 2018r. do nauczycieli matematyki.

4. W lutym na lekcjach matematyki w każdej klasie odbędzie się klasowy turniej warcabowy, zostanie wyłoniony mistrz klasy, a następnie mistrzowie klas każdego z poziomów 4-7 rozegrają szkolne finały.

5.  Prosimy każdą klasę o przygotowanie okrzyku matematycznego, który przedstawiony zostanie w dniu 14 marca podczas spotkania, które odbędzie się w auli szkolnej. W czasie spotkania zostaną podsumowane wszystkie powyższe konkursy, dlazwycięzców zostaną wręczone nagrody, a także przygotowujemy kilka niespodzianek.

6. Prosimy wychowawców o wytypowanie z każdej klasy dwóch uczniów, którzy wezmą udział w konkursie polegającym na rozwiązywaniu rebusów matematycznych. Konkurs odbędzie się 14 marca podczas podsumowania w auli.

7. Degustacja pi-sznych pi-erniczków z π. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie przez uczniów pierniczków/ciasteczek z napisaną na nich liczbą π (np. za pomocą lukrowych pisaków). Wypieki należy przynosić do nauczycieli matematyki 12 lub 13 marca 2018r.

Patryk Panasiuk