Wizyta klas 3 w Bibliotece Akademickiego Centrum Języków Obcych

Wizyta klas 3 w Bibliotece Akademickiego Centrum Języków Obcych

 

W dniach 5 i 8 maja uczniowie klas 3 odwiedzili Bibliotekę Językową przy Bibliotece Wydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem tej wizyty było zaznajomienie dzieci z pracą dużej biblioteki oraz jej zasobami.

W czasie spotkania uczniowie poznali historię budynku oraz obejrzeli stare fotografie. Następnie pracownicy biblioteki opowiedzieli o zasobach wypożyczalni i o tym jak wygląda praca bibliotekarza. Każdy uczeń mógł sprawdzić na czym polega wypożyczenie książki oraz zobaczyli, co się stanie jeśli ktoś będzie próbował wynieść książkę bez uprzedniego zarejestrowania wypożyczenia. Potem wszyscy mieli kilka chwil na zapoznanie się z niektórymi książkami, które można wypożyczyć. Kolejnym etapem wizyty była zabawa z grami edukacyjnym w części komputerowej biblioteki. Na koniec przeprowadziłam krótką lekcję języka angielskiego. Uczniowie powtórzyli alfabet, popracowali ze słownikiem oraz wysłuchali bajki po angielsku.

Wycieczka ta była bardzo interesująca a niektórzy uczniowie wrócili do tej biblioteki z rodzicami aby się zapisać i zacząć korzystać z jej zasobów.

 

                                                                                                          Agnieszka Adamska