PROGRAM UPOWSZECHNIANIA CZYTELNICTWA DLA UCZNIÓW KLAS I „CZYTAMY W BŁĘKITNEJ”- PODSUMOWANIE MAJA

PROGRAM UPOWSZECHNIANIA CZYTELNICTWA

DLA UCZNIÓW KLAS I „CZYTAMY W BŁĘKITNEJ”-

PODSUMOWANIE MAJA

 

Maj stał się dla wszystkich uczniów klas pierwszych swoistym świętem książki. A to za sprawą rodziców, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego czytania w klasach. Nasze mamy i tatusiowie zaprezentowali nam fragmenty swoich ulubionych książek, opowiadań, wierszy i baśni. Po zajęciach czytelniczych wykonywaliśmy ciekawe zadania przygotowane przez rodziców. Te spotkania były dla wszystkich wesołą i pouczającą przygodą. Dziękujemy za ten wspólny czas!

Po zajęciach czytelniczych z rodzicami, na zajęciach komputerowych wykonywaliśmy rysunki pod hasłem „Mój ulubiony bohater książkowy”. Powstały kolorowe ilustracje, które mogłyby stanowić okładki do wielu książek dla dzieci.

W maju czytaliśmy i omawialiśmy kolejną lekturę. Tym razem była to książka Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Przybliżyła nam ona trudną pracę strażaka , ale również dowiedzieliśmy się, co może spowodować pożar oraz jak jemu zapobiegać. Podziwiamy Wojtka za jego bohaterską postawę i doceniamy jego dzielny czyn.

Powoli dobiega koniec roku szkolnego, a wraz z nim kończymy naszą czytelniczą przygodę. Przed nami podsumowanie naszych zmagań czytelniczych pod hasłem „Pierwszaki czytają pierwszakom”.

 

Koordynator programu 
Małgorzata Kurtyka