PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU CZYTELNICZEGO W KLASACH 2

 

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU CZYTELNICZEGO W KLASACH 2

 

 

 

W piątek 2 czerwca 2017r. w auli szkolnej odbyło się podsumowanie programu czytelniczego klas drugich szkoły podstawowej.

 

Klasy przybyły do auli z transparentami, na których widniały hasła zachęcające do czytania książek. W klimat spotkania wprowadziły nas dziewczynki z klasy 2f recytujące wiersz o książce. Następnie każda klasa odczytała swoje hasło, po czym zaprezentowała sposoby realizacji programu w ciągu całego roku szkolnego. A działo się bardzo dużo, bo:  m.in. dzieci prezentowały swoje książki i czytały ich fragmenty, projektowały okładkę lub wykonywały ilustracje do przeczytanych książek, przez cały rok uczęszczały na zajęcia czytelnicze do biblioteki szkolnej, a także odwiedzały inne biblioteki. Ponadto zapraszały do szkoły swoich rodziców, którzy czytali w klasie przez siebie wybrane książki.

 

Po prezentacji swoich dokonań uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat bohaterów bajek i baśni, odgadując zagadki.

 

Przypomnieliśmy sobie również jak należy dbać o książki, a pomogły nam w tym uczennice z kl.2f recytując wiersz.

 

Na zakończenie spotkania wybrane dzieci z poszczególnych klas czytały głośno fragmenty książki Agnieszki Stelmaszyk pt. „Koniec z wygłupami”, natomiast reszta uczniów mogła  śledzić tekst i oglądać ilustracje wyświetlane na ekranie.

 

Dziękuję wszystkim uczniom klas 2 i ich wychowawcom tak wspaniałej pracy przez cały rok i życzę przeżywania wielu ciekawych przygód wraz z bohaterami czytanych książek.

 

 

 

 

 

Koordynator programu

 

Małgorzata Herbich