FESTIWAL EKSPERYMENTÓW W BŁĘKITNEJ

FESTIWAL EKSPERYMENTÓW
W BŁĘKITNEJ

 

Wiemy, że eksperyment w formie zabawy doskonale wprowadza dziecko w świat fizyki, biologii czy chemii i rozwija ciekawość badawczą.
Zachęcanie dziecka do zadawania pytań i wspólne szukanie rozwiązań zwiększa elastyczność myślenia i kształtuje niezwykle istotne nawyki samodzielnego rozwiązywania problemów. Takie doświadczenie pozwala “zobaczyć” co ono oznacza w praktyce. Dla dorosłego są to sprawy oczywiste, ale dla małego odkrywcy – niezwykłe i fascynujące.

W dniach 29,30,31 maja odbył się w naszej szkole „Festiwal Eksperymentów”, który był zwieńczeniem całego roku ciężkiej lecz przyjemnej pracy dzieci, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie i pokazy swoich ulubionych doświadczeń koleżankom i kolegom z innych klas.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Klasowe Księgi Eksperymentów, do których uczniowie poszczególnych klas cały rok zbierali opisane doświadczenia wykonywane podczas lekcji oraz wystawa narzędzi pomocnych do wykonywania doświadczeń.

Mieliśmy także okazję obejrzeć niecodzienne doświadczenia przygotowane przez Klub Naukowca. W tym roku tematem przewodnim były skrajnie niskie temperatury. Dowiedzieliśmy się o substancjach bardzo zimnych, które zmieniają właściwości fizyczne innych przedmiotów. Mogliśmy zaobserwować, jaka temperatura jest w stanie stopić stal i rozkładać wodę na atomy. Dowiedzieliśmy się, również, że nie każdym ogniem można od razu się poparzyć i że niektóre produkty spożywcze mają w sobie bardzo dużo energii.

 

Koordynator

Sylwia Małoszuk

 

 

Zachęcam do obejrzenia zdjęć.