Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

             4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość skierowana była szczególnie do najmłodszych naszych uczniów z grup 0 i klas I.

            W pięknie udekorowanej hali sportowej zebrali się zaproszeni goście: dyrekcja S.P. 55, ksiądz proboszcz tutejszej parafii, nauczyciele oraz uczniowie i ich najbliżsi. Na początku uroczystości głos zabrał p. dyr. Grzegorz Szymkowiak, który serdecznie powitał wszystkich zebranych. Szczególnie ciepłe słowa skierował do najmłodszych, którzy po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. Uroczystość uświetniły występu chóru szkolnego prowadzonego przez p. Małgorzatę Bortnik oraz zespołu tanecznego "Mamma Mijki" prowadzonego przez p. Annę Ruczyńską. Dzieci zachwycił występ p. Łukasza Wójcika, który wystąpił z pokazem żonglowania Najmłodsi uczniowie Błękitnej otrzymali pamiątkowe znaczki, jako symbol przyjęcia ich do braci uczniowskiej naszej szkoły a na osłodę pierwszych dni w szkole słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców.    Wszystkie dzieci wraz z opiekunami, pod opieką swoich pań wychowawczyń, przeszły do sal lekcyjnych, gdzie odbyła się dalsza cześć spotkania.

            Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego  przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci najmłodszych i ich rodziców.

Alicja Koczan