PODSUMOWANIE PROGRAMU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS II „BAWMY SIĘ MATEMATYKĄ” W MIESIĄCU GRUDNIU I STYCZNIU

W grudniu i styczniu uczniowie klas drugich w ramach programu matematycznego „Bawmy się matematyką” realizowali temat „W krainie świątecznych zakupów i wypieków”.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem  rozwiązywali zadania dotyczące obliczeń pieniężnych i obliczeń związanych z ważeniem.

Utrwalali znajomość wartości monet i banknotów będących w obiegu oraz jednostki wagi. Tworzyli listy zakupów  z uwzględnieniem cen produktów, zajmowali się   planowaniem budżetu w różnych miesiącach. Przy tej okazji utrwalali znajomość znaków rzymskich.

Rozwiązywali, przekształcali i układali zadania z treścią o danej tematyce.

Powodzeniem cieszyły się także zajęcia z wykorzystaniem ćwiczeń interaktywnych „Scholaris” np.. „Zakupy w sklepie”, „Sklep z zabawkami” utrwalających umiejętność wykonywania obliczeń pieniężnych w sytuacjach codziennych.

Przed feriami od 8 stycznia  był TYDZIEŃ OTWARTYCH KLAS II”. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali „Matematyczne niespodzianki” utrwalające tematykę miesiący i odwiedzali się wzajemnie w klasach.

 Pod hasłem: Uczymy się od siebie  uczniowieuczestniczyli w różnych zabawach i grach matematycznych np.” Pieniężny wąż”, „Puzzle – układanie obrazka” (monety, banknoty), „Sklep z zabawkami”, „Sklep z artykułami spożywczymi” (utrwalenie pojęć: cena, ilość, reszta) ,”Ile ważą zakupy?”, „Zadania z kodowaniem”(prezent, upominek), „Ile to oszczędności?”, „Ile kosztuje ciasto?”- obliczenia kosztów związanych z pieczeniem świątecznego ciasta , ceny poszczególnych składników, całkowity koszt ciasta.

Wszyscy świetnie  bawili się  podczas rozwiązywania zadań i gier matematycznych, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności matematyczne. Udowodniliśmy po raz kolejny, że matematyka nie jest nudna !

Wszystkim  Uczniom Gratulujemy !!!

 ZAPRASZAMY NA” MATEMATYCZNE NIESPODZIANKI”  W LUTYM !

BĘDZIEMY W KRAINIE  TAJEMNIC  CZASU !

                                                                              

Koordynator programu:

Danuta Mike