„Monika Pyrek Camp“ – warsztaty skoku o tyczce.

W piątek 9 lutego uczniowie z klasy 3c i 3g wraz z wychowawczyniami Anną  Bladziak i Anną Wiszniak oraz nauczycielkami wychowania fizycznego Katarzyną Kupis i Sonią Sławińską, brali udział w warsztatach skoku o tyczce w Azoty Netto zorganizowanych przez Fundację Moniki Pyrek "Monika Pyrek Camp".

Impreza sportowa skierowana była do uczniów szkół podstawowych z klas 1-3.

Warsztaty były prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej ( trenerów

Mistrzów i Mistrzyń skoku o tyczce) oraz samych „Mistrzów Sportu“. Uczniowie mogli poznać skoczków ze światowej czołówki między innymi:

*     Sama Kendricksa z USA brązowego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro i zdobywcę I miejsca w Mistrzostwach Świata z Londynu w 2017 roku,

*     Shwana Barbera z Kanady złotego medalistę z Igrzysk Panamerykańskich oraz Mistrzostw Świata z Pekinu w 2015 roku,

*     Piotra Liska obecnego Mistrza Polski  i rekordzisty Polski (6,00 m) zwycięzcę halowych Mistrzostw Europy w 2017r oraz zdobywcę srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata z Londynu w 2017 roku,

*     Pawła Wojciechowskiego mistrza świata seniorów z roku 2011, zdobywcę III miejsca w Halowych Mistrzostwach Europy z Belgradu 2017 roku i byłego rekordzistę Polski (5,91m) i właściciel aktualnego rekordu juniorów (5,51m)  

*     Monikę Pyrek-Rokita królową polskiej tyczki olimpijkę z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, trzykrotną medalistkę Mistrzostw Świata oraz wicemistrzynię Europy.

Podczas warsztatów dzieci  wykonywały podstawowe elementy treningu tyczkarskiego oraz uzyskały pierwsze wysokości.

Celem projektu jest zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej, promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, w tym w szczególności promocja oraz przybliżenie dyscypliny sportowej skoku o tyczce.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodatkowo każdy uczestnik „Monika Pyrek Camp“ otrzymał koszulkę oraz podwójne zaproszenie ( uczestnik + opiekun ) na Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce, który odbędzie się 11 lutego 2018r. w Netto Arenie w Szczecinie przy ul. Szafera.