TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się turniej piłkarski „Dzikich Drużyn”.Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 SP oraz 6-7 SP. Organizatorzy czekali na zawodników już od godziny 8.00 rano. Po krótkim otwarciu turnieju przez przedstawiciela rady osiedla pana Jerzego Długołęckiego ruszyły pierwsze mecze.

O godzinie 11.00 znaliśmy już zwycięzców starszej kategorii wiekowej. Okazali się nim zawodnicy drużyny „Bombardierów”, którzy po zaciętym finale (1:1) pokonali po rzutach karnych „Rollo Team” 2:0. Trzecie miejsce przypadło drużynie „Błękitne Smerfy”.  Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Patryk Swobodziński z drużyny "Bombardierów", natomiast najlepszego bramkarza Mateusz Stawowy z "Błękitnych Smerfów".

Młodsza kategoria wiekowa rozpoczęła swoje rozgrywki o godzinie 11.20. Szybko wyłoniło się dwóch faworytów turnieju „Czarne Diabły” oraz „Buraczki z 4a”. Obie drużyny gładko przeszły eliminacje i spotkały się w finale. W meczu o pierwsze miejsce górą okazały się „Czarne Diabły”, które pokonały „Buraczki z 4a” 1:0.  Warto dodać, że „Czarne Diabły” to obrońcy tytułu mistrzowskiego z przed roku. Trzecie miejsce przypadło „Farciarzom” którzy pokonali „Blue Monsters”. Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodszej został Oskar Łuc z "Czarnych Diabłów", natomiast miano najlepszego bramkarza zdobył Alan Dłubisz z"Buraczków z 4a".

Na oficjalnym zakończeniu turnieju pojawili się dyrektorzy Grzegorz Szymkowiak oraz wicedyrektor Paweł Mróz. Razem z przedstawicielem rady osiedla udekorowali najlepszych zawodników i oficjalnie zamknęli turniej.

Była to 18 edycja Turnieju Dzikich Drużyn w naszej szkole. Rozgrywki zawsze wspiera Rada Osiedla Pomorzanyza co serdecznie dziękujemy!

Do turnieju zapraszamy również drużyny z sąsiednich szkół. W tym roku jak zawsze pojawili się niezawodni reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 20 pod wodzą nauczycielki Iwony Kwiecień.

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Adam Skrobuk oraz mgr Krzysztof Sawicki.

Serdecznie dziękujemy kibicom, którzy niezwykle licznie przybyli wspierać swoich zawodników.

Do zobaczenia za rok na XIX edycji Turnieju Dzikich Drużyn!

Adam Skrobuk

Krzysztof Sawicki