„NOCOWANKA” W BŁĘKITNEJ KLAS DRUGICH

Dnia 16 marca w piątek odbyła się  Nocowanka dla uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w piątek od godziny 18.30, szykowaniem miejsc do spania. Nasze sale lekcyjne przekształciły się w „kolorowe sypialnie” z  materacami, karimatami, śpiworami, poduszkami.

Wśród przygotowanych atrakcji była podróż  z Czarodziejem Patrykiem do krainy czarów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w różnych sztuczkach przygotowanych przez Czarodzieja. Ponadto odbyły się wieczorne potyczki sportowe, podczas których mogliśmy rzucać do celu, pokonywać przeszkody oraz wykonywać różne figury podczas zabaw w Twistera. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Po zajęciach sportowych nasz korytarz zmienił się w pracownie plastyczno-techniczne, staliśmy się artystami tworząc prace dotyczące Nocowanki. Powstały symbole nocy: księżyc, gwiazda, poduszka, chmurka.

Znaleźliśmy również czas na posiłek,  z apetytem jedliśmy „Pizzę Italiano”.

Ostatnim punktem programu było kino „Nocnych Marków”, dzieci oglądały film animowany pt. ”Minionki ”, a także bajkę na dobranoc „Miś Uszatek”.

Przy piosence „Miś Uszatek” udaliśmy się do swoich sypialni.

I tak oto rozpoczęła się podróż do krainy snów.

Naszym gościem podczas nocnych atrakcji była  Pani dyrektor Krystyna Jarek.

Na zakończenie Nocowanki wszystkie dzieci za samodzielnie spędzoną noc poza domem otrzymały dyplomy i  przytulanki – księżyce.

                                                

 Gratulujemy !!!  To Była Wspaniała Przygoda !!!  

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom klas drugich za pomoc w organizacji Nocowanki, a także nauczycielom: p.Alicji Koczan, p. Sonii Slawińskiej, p. Krzysztofowi Sawickiemu i p. Katarzynie Rymkiewicz za pomoc w opiece nad dziećmi. 

Dziękujemy również uczniom naszego X Liceum: Dawidowi i Filipowi za pomoc w oprawie muzycznej i multimedialnej naszej imprezy.

Koordynator Nocowanki: Danuta Mike