Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

Dnia 14 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Przygotowania do obchodów Dnia liczby Pi trwały prawie miesiąc. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w licznych konkursach przygotowanych z tej właśnie okazji, były to m. in. konkurs fotograficzny „Liczba Pi w obiektywie”, konkurs na najciekawszą rzeźbę liczby Pi, a także klasowe i szkolne turnieje gry w warcaby.

 14 marca spotkaliśmy się w auli, gdzie mieliśmy możliwość podsumowania przedsięwzięć oraz wręczenia nagród dla zwycięzców konkursów matematycznych, zarówno tych ogólnopolskich jak i szkolnych, organizowanych przez nauczycieli matematyki w ramach szkolnego programu rozwoju kompetencji matematycznych.

 Wszystkie klasy przygotowały okrzyki matematyczne, które zaprezentowały podczas spotkania w auli, wybrani uczniowie brali udział w konkursie polegającym na rozwiązywania, wcale nie łatwych, rebusów matematycznych, chór szkolny uświetnił nasze spotkanie wykonaniem piosenki pt. „Matma twoją przyjaciółką”, a uczniowie klasy 5e zaprezentowali kilka dowcipów matematycznych. Na koniec na uczniów czekała pyszna niespodzianka, a mianowicie pierniczki z liczbą Pi.

 Uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowania do obchodów Dnia Liczby Pi oraz wzięli aktywny udział we wszystkich konkursach i wydarzeniach przygotowanych przez nauczycieli matematyki SP 55.

 

Patryk Panasiuk

nauczyciel matematyki