DNI TEATRU W BŁĘKITNEJ 2018

Uczniowie klas 4-7 SP 55 po raz kolejny wzięli udział w szkolnym święcie teatru. W ciągu 10 dni odbyło się wiele działań, dzięki którym uczestnicy mogli powtórzyć lub poznać wiedzę dotyczącą historii teatru i jego dnia dzisiejszego. Dzięki pracom wykonanym przez uczniów na lekcjach języka polskiego, techniki i plastyki realizowaliśmy hasło: „Nauka dzięki zabawie”. Rywalizacja podczas zabaw edukacyjnych , jak na przykład „Bingo teatralne”, przyniosła wiele emocji. Pomysłowe pacynki tzw. skarpeciaki czy lalki z papieru wyzwoliły twórczość dzieciaków z Błękitnej.

Podczas warsztatów teatralnych zorganizowanych przez kolegów z X LO uczniowie próbowali swych sił w niełatwej sztuce improwizacji. Scenki dramowe oparte na tekstach Brzechwy czy J.Tuwima ujawniły ukryte talenty aktorskie uczestników!

Na zakończenie wybraliśmy się do teatrów szczecińskich. Klasy siódme gościły w Teatrze Polskim, w którym spotkały się z twórcami spektakli i zwiedziły niedostępne na co dzień dla widzów magazyny i pracownie teatralne. Uczniowie klas 4-6 w Teatrze Lalek „Pleciuga” doświadczyli wielu wrażeń podczas spektaklu pt. „Nie dość blada królewna”. Zabawna i mądra sztuka pozostanie w naszej pamięci na długo. Przed wizytą w teatrze podczas lekcji wychowawczych przypomnieliśmy zasady dobrego zachowania i sprawdziliśmy swoją wiedzę w trakcie quizu dotyczące savoir-vivru.

Do zobaczenia w następnym roku – organizatorzy imprezy Szkolne Dni Teatru.