FINAŁ DNI TEATRU KLAS 0-3

24 kwietnia 2018 r. na szkolnej scenie wystąpili aktorzy z klas drugich. Pod kierownictwem swoich wychowawców (pełniących tym razem rolę reżyserów teatralnych) zaprezentowali wyjątkowo profesjonalnie przygotowane spektakle. Dla wypełniającej aulę widowni była to wspaniała podróż do świata wyobraźni – często zabawna, czasem wzruszająca, niekiedy również pouczająca. Na pierwszej zmianie z klasą 2a przeżywaliśmy perypetie Kaczki Dziwaczki i zatańczyliśmy „Kaczuszki”, dzięki klasie 2b poczuliśmy wiosnę w sercach.  Na zmianie drugiej – klasom 2c i 2d daliśmy się zaprosić do zabawnego i zadziwiającego świata zwierząt. Najmłodsi aktorzy zadziwiali dopracowaną dykcją i przemyślanym ruchem scenicznym. Przez kilka godzin scenę wypełniały doskonale przygotowane dekoracje, stroje i rekwizyty. Z głośników sączyła się tworząca nastrój muzyka. Nad całością czuwali konferansjerzy z klas trzecich oraz obsługa techniczna z klasy czwartej i szóstej (!). Na zakończenie przez scenę przemaszerował barwny korowód postaci z bajek i baśni. Tutaj każdy mógł poczuć się aktorem!

           Pomiędzy spektaklami swoje umiejętności zaprezentowali finaliści szkolnego konkursu „Mam Talencik”. Uczniowie, których na co dzień mijamy na szkolnych korytarzach, zachwycili wszystkich swoimi uzdolnieniami – tanecznymi, muzycznymi i gimnastycznymi. Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów i jako zwycięzców zapraszamy na sesję fotograficzną i wywiady.

 Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i działaniami wspierali naszą imprezę. To był prawdziwy TEATR!

 Organizator szkolnych Dni Teatru

Krystyna Kuźmin-Smalc

P.S. Na głównym korytarzu „Błękitnej” można jeszcze podziwiać prace plastyczne powstałe podczas warsztatów przygotowanych przez licealistów dla najmłodszych kolegów. Współpraca dużych z małymi układała się świetnie, a nasza „Galeria Teatralna” jest na to dowodem. Zapraszamy do zwiedzania!