Lekkoatleci na medal !!!

W dniu 10 maja 2018 na stadionie lekkoatletycznym przy ul Hożej odbyły się Mistrzostwa Szczecina w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych. W kategorii dziewcząt wystartowało 14 zespołów a w kategorii chłopców 13 zespołów. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach – rzucie p. palantową, skoku w dal, biegu na dyst.  60m oraz biegu na dyst. 600m (dziewczęta)  i  1000m (chłopcy).

Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce zdobywając łącznie 1002 punkty przed  ekipami z SP37 i SP16. Dąbrzalska Amelia była indywidualnie najlepszą zawodniczką mistrzostw zaś Małgosia Łotysz zajęła w tej klasyfikacji 3 miejsce. Dziewczęta (prowadzone przez p. Skrobuka) powalczą 29 maja w Złocieńcu z ekipami z całego województwa.

W śród chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi reprezentanci plasując się na trzecim miejscu z niewielką strata do drużyn z SP 37 I SP 16. Tomek Gajda uzyskał indywidualnie trzeci rezultat zawodów. Drużyna startowała pod okiem p. Jerzego Zawady.

Skład drużyny dziewcząt: Dąbrzalska Amelia, Bielak Natalia, Łotysz Małgosia, Żelepień Julia, Sobkowiak Aleksandra, Woźniak Izabella, Sadowska Milena, Szajkowska Roksana.

Skład drużyny chłopców: Biały Adam, Cyran Radosław, Nowak Jakub, Wolanin Mateusz, Gajda Tomasz, Tomicki Dawid.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom a dziewczętom życzymy powodzenia na Finałach Wojewódzkich w Złocieńcu.

Adam Skrobuk