Koncert z okazji Dnia Matki – muzyczne prezentacje uczniów naszej szkoły

28 maja o godzinie 17:00 w auli naszej szkoły odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Były to muzyczne prezentacje uczniów naszej szkoły. Na scenie usłyszeliśmy chór szkolny, który zaprezentował na scenie swoje konkursowe utwory. Usłyszeliśmy wykonane po włosku Lascia il lidoNicola Vaccaia, KotkaWitolda  Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima z akompaniamentem pianina oraz  a cappella Barana Wiktorii Nairam do słów Jana Brzechwy. Młodych solistów grających na pianinie, gitarze, flecie poprzecznym, klarnecie, akordeonie wysłuchaliśmy w bardzo różnorodnym repertuarze. Były to proste utwory dla początkujących, kilka przykładów z muzyki filmowej i popularnej oraz dzieła znanych kompozytorów, chociażby Wolfganga Amadeusza Mozarta czy też Fryderyka Chopina.

Pod koniec koncertu wystąpiła także specjalnie stworzona na tę okazję orkiestra flażoletowa Błękitnej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy nastrojowe Amazing Grace i rytmiczny Marsz. Koncert zakończył się wspólny zaśpiewaniem piosenki Magdaleny Melnickiej-Sypko do słów Urszuli Piotrowskiej pt. „Karuzela dla mamy i taty”.

Prezentowany repertuar był bardzo bogaty. Wzruszeń nie zabrakło. Serdeczna publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Specjalne podziękowania należą się panu Dariuszowi Janowskiemu i pani Dorocie Dziekarowskiej za zdjęcia z koncertu a grupie medialnej, pracującej pod czujnym okiem pana Adama Bobryka, za obsługę techniczną.

 

Małgorzata Bortnik