PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU MATEMATYCZNEGO W KLASACH DRUGICH „BAWMY SIĘ MATEMATYKĄ”

Program matematyczny „Bawmy się matematyką” uczniowie klas drugich realizowali od października  2017 do maja 2018. Podczas realizacji programu w poszczególnych miesiącach, odwiedziliśmy  różne” Krainy matematyczne”:Krainę Tajemniczych Liczb , Krainę Zaginionych Figur, Krainę Świątecznych Wypieków i Zakupów, Krainę Tajemnic Czasu, Krainę Linijki i Krawieckiej Miary, Krainę Obserwacji Pogody, Krainę Zadań z Treścią.

W każdej krainie uczniowie rozwiązywali, przekształcali i układali zadania z treścią o danej tematyce. Powodzeniem cieszyły się także zajęcia z wykorzystaniem ćwiczeń interaktywnych, kodowania, a także różne gry matematyczne.

Na zakończenie każdego miesiąca był  TYDZIEŃ OTWARTYCH KLAS DRUGICH.Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali „Matematyczne Niespodzianki” utrwalające tematykę danego miesiąca i odwiedzali się wzajemnie w klasach.Pod hasłem: Uczymy się od siebie  z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne pracując w parach lub w grupach.

Podsumowaniem naszych wędrówek po matematycznych krainach była MATEMATYCZNA OLIMPIADA TALENTÓW W BŁĘKITNEJ KRAINIE, która odbyła się 5 czerwca na boisku szkolnym. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez swoich wychowawców w 4 stanowiskach badawczych: MATEMATYCZNE  PIŁKI, MATEMATYCZNY WĄŻ, W ŚWIECIE GEOMETRII, MIERZYMY ŚWIAT.

Zadania nie zawsze były łatwe, ale uczniowie świetnie poradzili sobie, mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Naszym gościem specjalnym była Pani Dyrektor Krystyna Jarek. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom oraz słodki poczęstunek – lody. Wszyscy świetnie  bawili się , podczas wykonywania zadań matematycznych. Udowodniliśmy po raz kolejny, że matematyka nie jest nudna !

Wszystkim  Uczniom Gratulujemy !!!

Wychowawcom dziękujemy za pomoc i współpracę przy realizacji programu oraz Olimpiady.

Koordynator programu:

Danuta Mike