Sukces ucznia Szkoły Podstawowej nr 55

Adrian Smyczak z kl. 7b Szkoły Podstawowej nr 55 w Szczecinie w finale konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w Warszawie uzyskał tytuł laureata.

W etapie centralnym XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” - Adrian Smyczak z kl. 7b uzyskał tytuł laureata.

Zawody centralne odbyły się w dniach 7-9 czerwca w Warszawie. W trakcie zawodów uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością takich zagadnień jak: eksponat muzealny, broń i barwa, historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film), geografia militarna. Uczestnicy Konkursu wzięli także udział w specjalnej uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.  Podsumowanie Konkursu i Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” odbyło się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” jest Mazowiecki Kurator Oświaty działający w porozumieniu z innymi kuratorami oświaty. Kuratorzy oświaty przeprowadzają zawody na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Konkurs jest wspierany m.in. przez: Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Barbra Kopeć