Turyści z Błękitnej na 43 Rajdzie „Kaczmarków”

        Dnia 23.09.2018 w pierwszy dzień jesieni, o 8.45 turyści z naszej szkoły wraz z p. A. Szymanek i p. M. Bernaś wybrali się na kolejny już rajd poświęcony propagatorom turystki na Pomorzu Zachodnim, Barbarze i Stefanowi Kaczmarkom. Autobusem dojechaliśmy do Żydowiec, gdzie kiedyś była fabryka tkanin.  Dzisiaj pozostały po niej dwa kominy, jeden z nich jest obecnie najwyższym na świecie punktem skoków na linie, ma ponad 250 m. Nie obyło się bez przygód, p. Ania pomyliła przystanki więc musieliśmy wracać ok. 1km. Początek naszej wędrówki to spacer po wale przeciwpowodziowym wzdłuż Odry Wsch.-Regalicy. Widoki były piękne, udało nam się także dojrzeć w oddali elektrociepłownię „Pomorzany”, wkrótce dotarliśmy do starej  i opuszczonej przepompowni, a następnie na małą plażę, na której zrobiliśmy krótki postój.

      W Parku Wszystkich Dzieci, w Żydowcach było zakończenie naszego rajdu, na mecie każdy dostał kanapkę,  soczek oraz mógł wziąć udział w konkursach: rzucie dętką, łowieniu rybek, rzucie małym ringo, konkursie plastycznym, konkursie na piosenkę turystyczną, rozpoznawaniu zdjęć.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszej szkoły.

 

Julka z 6a