Projekt "Poznajemy zawody" - zawód muzyk,perkusista w świetlicy szkolnej klas 1, 2 i 3

Dnia 24.10.2018 w świetlicy szkolnej dzieci z klas 1,2 i 3 gościły niezwykłą osobę.

W ramach projektu "Poznajemy zawody" odwiedził nas Pan Tomasz - z zawodu Muzyk - nauczyciel gry na perkusji.

Przyjechał do nas ze swoimi instrumentami (z bębnem basowym, talerzem perkusyjnym o nazwie hi-hat i różnymi pałeczkami), opowiadał o swojej pracy i pasji jednocześnie.
Rozmawiał z dziećmi na temat różnych stylów muzycznych, prezentował na perkusji każdy z nich, pokazując różnice w brzmieniu. Tłumaczył dzieciom, że muzyka nas otacza z każdej strony, nauczył krótkiego rytmu, do którego im akompaniował. Pokazał również różne rodzaje pałeczek - do grania głośnego i cichego, wykorzystywane w zależności od miejsca koncertowania.
Dzieci były oczarowane, a na sam koniec spotkania miały możliwość pod okiem profesjonalisty zagrać samodzielnie na perkusji. Wiele z nich wykazuje ogromne predyspozycje w grze na tym instrumencie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni za czas nam poświęcony i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.
Wiemy również, że zawód muzyka wymaga wiele lat i godzin ćwiczeń, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Tego wszystkim świetliczakom życzymy, aby nie rezygnowały z marzeń i rozwijały swoje talenty.
Dzieci podziękowały Panu Tomaszowi za spotkanie i wręczyły laurki, dyplom i kwiatki z liści.
Agnieszka Prewencka