III INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH Xu

W dniach 24 - 26 października 2018 r.  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyli w III INTERDYSCYPLINARNEJ KONFERENCJI SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH Xu. Konferencja, organizowana po raz trzeci przez  V LO w Szczecinie,  została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego każdego dnia uczestniczyli w  warsztatach, wykładach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego oraz wolontariuszki  programu „ERASMUS +”  z Ukrainy i Niemiec. Głównym założeniem zajęć było stworzenie projektu o motywie ekologicznym, który można wdrożyć   w szkołach w celu troski o naszą planetę. W ostatnim dniu uczestnicy konferencji spotkali się w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W debacie, w której gościem był marszałek Olgierd Geblewicz, młodzież  dyskutowała nad opracowanymi wcześniej projektami.

Jedną z współautorek zwycięskiego projektu była uczennica naszej szkoły Agnieszka Prokopowicz.

            Dla młodzieży naszej szkoły udział w tym przedsięwzięciu była ciekawym doświadczeniem.

 

Aleksandra Nowak

Marcelina Bąk

Agnieszka Suchowera