Sobotnie warsztaty artystyczne

…lekcje plastyki odbywające się raz w tygodniu nie dają uczniom szerokich możliwości bezpośredniego kontaktu z dziełem sztuki, dlatego w roku szkolnym 2018/2019 zostały zorganizowane sobotnie warsztaty artystyczne. Przeznaczone są one dla klas czwartych szczególnie dla klasy o profilu artystycznym.

Głównym założeniem tych zajęć jest wszechstronny rozwój artystyczny uczniów u progu II etapu edukacyjnego. Szczególnie ważna tu jest nauka uczestniczenia w kulturze:

  • Poznawanie różnych instytucji kulturalnych (galerie, pracownie artystyczne, muzea)
  • Bezpośredni kontakt z dziełem sztuki (oglądanie ekspozycji, wystaw)
  • Poznawanie artystów ze świata sztuki naszego regionu, wzbogacanie własnego słownictwa.
  • Doskonalenie swoich zdolności manualnych, pomysłowości i wyobraźni w oparciu o kontakt z dziełem sztuki

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Za każdym razem organizowane są do innego miejsca kultury i sztuki, np. Muzeum Narodowe, galerie sztuki, teatr lalek „Pleciuga”, pracownie artystyczne, florystyczne i inne.

W październiku odwiedziliśmy Galerię Sztuki „Art- Galle”, która prowadzi przemiła pani Jolanta Szczepańska- Andrzejewska.

 W pracowni, oprócz modelowania gliny, oglądania rzeźb i obrazów znaleźliśmy coś dziwnego… mianowicie był to akselotl, który mieszka w akwarium… Jeśli chcecie og zobaczyć zapraszam do galerii zdjęć…

 Izabela Sikora